Zákaznická podpora:800990011obchod@markmed.cz

MARLY SKIN

Kód: M11
Neohodnoceno
Značka: BAP MEDICAL
599 Kč / ks 495,04 Kč bez DPH
Externí sklad (>5 ks)
Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Marly Skin® představuje nový systém v oblasti ochrany pokožky.

100 ml = 150 aplikací
vystačí na cca 3,5 měsíce (použití 2x denně)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Marly Skin® představuje nový systém v oblasti ochrany pokožky. Kromě moderní koncepce balení je jeho nejdůležitějším rysem složení. „Všechny složky lze rozdělit do dvou skupin, které mají zcela odlišné vlastnosti.“

První skupinu tvoří látky, které odpuzují vodu (lipofilní nebo hydrofobní). Do této skupiny patří kyselina stearová a dimethicon. Obě tyto látky dokážou proniknout do svrchní vrstvy epidermis – mezibuněčných prostor v rohovité vrstvě.

Při pokojové teplotě a teplotě těla je kyselina stearová vysoce krystalická a zůstává tak na povrchu pokožky. Schopnost průniku Dimethiconu se zvyšuje se stoupající molekulární hmotností. Polymer použitý v přípravku Marly Skin® je vysoce polymerizovaný, což znamená, že neproniká skrz epidermis.

Druhou skupinu složek tvoří hydrofilní složky(přijímající vodu), které mají vysoký stupeň schopnosti absorbovat vodu, jako je propylen glykol, glycerol a sorbitol. Tyto složky mají schopnost pronikat do pokožky v omezené míře. Obecně zůstávají v hydrofilní části epidermu.

Obě skupiny tvoří emulzifikovaný  DVOUFÁZOVÝ SYSTÉM a  DVOUROZMĚRNOU SÍŤ v podobě  tenké vrstvy v pokožce.

Plochy se strukturou kapalných krystalů a posléze krystalickou strukturou vytváří kyselina stearová. Ve spojení s vhodnými sloučeninami vytváří okamžitě lyotropní  kapalné krystaly u kterých je nejčastější laminární stav.  V závislosti na Afinitě různých složek k jednotlivým elementům pokožky, dochází k separaci bez penetrace do hlubších vrstev pokožky.

Hydrofilní složky v Marly Skin®, jako je propylen glykol, glycerol a sorbitol jsou vázány na keratin, Dimethicone je přijímán v lipofilních oblastech, takže kyselina stearová se koncentruje na povrchu pokožky. Je známo, že vyšší mastné kyseliny, jako např. kyselina stearová, se používají k zabránění opětovného navlhčení povrchů vodou.

Tento efekt byl využit i u Marly Skin®. Jemná jakoby pavučinová síť krystalků kyseliny stearové vytváří bariéru, která zcela zabrání přímému kontaktu vody s kůží. Současně je pokožka mezi sítí nezměněná a normálně dýchá a potí se.

Aplikací pěny vzniká pouze tenká dvourozměrná síť, která neovlivňuje správný hmat ani cit. Ingredience, které pronikají do epidermu neovlivňují vlastnosti pokožky, zejména hmat.

MARLY SKIN® ve zdravotnictví

Nutnost častého mytí dezinfekce rukou, nošení gumových rukavic a kontakt s krví, močí a dalšími tělními sekrety, stejně jako rostoucí požadavky na hygienu: to vše činí z přípravku Marly Skin zcela nepostradatelného pomocníka pro každodenní ochranu pokožky u těchto profesí. Akutní orální toxicita LD 50   2.000 mg/kg  Výsledek: negativní

MARLY SKIN® v laboratořích

„Ideální“ produkt pro každodenní ochranu pokožky: pokožka – nejen na rukou – je namáhaná každý den nejen opakovaným mytím, dezinfekcí a hygienou, při manipulaci s chemikáliemi, kulturami a sloučeninami, ale také bezpečnostními předpisy, jako jsou ochranné brýle a rukavice.

MARLY SKIN® u zubních lékařů

Čistící a dezinfekční prostředky, nošení gumových rukavic, kontakt s kovy, plasty, sádrou, prachem při leštění a mnoha dalšími faktory představuje pro pokožku ohromnou zátěž – každý den! Pro tyto lidi, zejména pro laboranty v zubních laboratořích představuje Marly Skin® ideální ochranu pokožky, neboť neovlivňuje cit v prstech, který je pro tyto profese nezbytný. Pokožka zůstává suchá  a nezanechává otisky na choulostivém a cenném materiálu.

MARLY SKIN® u lékařů a v nemocnicích

Každý třetí pacient v této oblasti je potenciálním klientem pro Marly Skin® a každý pátý Marly Skin® opravdu potřebuje. Marly Skin® významně obohacuje řadu produktů, kterou dermatologové používají při externí profylaxi, zejména v případech kontaktních alergií. Ale i pro vše-obecné lékaře představuje přípravek Marly Skin® skutečnou inovaci a používá se s úspěchem u inkontinentních pacientů, kteří mají problémy s podrážděním v urogenitální oblasti. Přípravek Marly Skin® je v tomto segmentu unikátní a nemá srovnatelnou konkurenci.

MARLY SKIN® v průmyslu a na pracovišti

V současném velmi složitém pracovním prostředí, představují chemikálie pro pokožku potenciální nebezpečí. Problémy s pokožkou představují stále závažnější problém téměř ve všech průmyslových odvětvích a vzrůstá rovněž počet absencí v důsledku těchto problémů. Marly Skin® nabízí tu nejlepší ochranu pokožky. V mnoha evropských průmyslových podnicích s prokázalo, že používání Marly Skin® kožní problémy redukuje.

MARLY SKIN® v domácnosti

Existuje mnoho případů, kdy Marly Skin® může pomoci vyřešit problémy jako je například ekzém, dermatitida, kontaktní alergie apod. Bělidla, čistící prostředky pro domácnost, zahradní hnojiva a mnoho dalších materiálů doma i na zahradě mohou způsobit poškození pokožky, Marly Skin® ji pomáhá chránit.

Aplikace MARLY SKIN

1. Pokožka musí být čistá a suchá. Před použitím důkladně protřepejte.

2. Naneste dostatečné množství pěny na pokožku a jemně ji vetřete na místa, která mají být chráněna. Pro ochranu rukou stačí pěna velikosti vlašského ořechu (standardní aplikace).

3. Ujistěte se, že byla pěna nanesena rovněž na konečky prstů a palec. Nechte vsáknout do pokožky asi 2 – 3 minuty.

4. Pokožka je nyní chráněna na 4 hodiny. I když ji několikrát v tomto intervalu umyjete vodou a mýdlem, nemusí se aplikace znovu opakovat.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nejen pro sportovce
Záruka: 2 roky

Aplikace Marly Skin

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: