Domů / Novinky / Tejpovací pásky KINEZIO

Tejpovací pásky KINEZIO

Markmed - Tejpovací pásky KINEZIO   - Nejen pro sportovce    Tejpy Kinesio mají schopnost dokonale přilnout na pokožku a kopírovat její povrch, ovlivňují tím svalové napětí bez omezení jejich pohyblivosti.

Tejpy Kinezio mají schopnost dokonale přilnout na pokožku a kopírovat její povrch, ovlivňují tím svalové napětí bez omezení jejich pohyblivosti.

Používají se při terapii chronických i akutních problémů pohybového aparátu. Jsou vhodné pro rehabilitační i sportovní medicínu, ve fyzioterapii, pediatrii, ortopedii a i pro veterinární účely. 

Sportovci se díky nim mohou léčit i při sportu.

Kinezio tejp pomáhají předcházet poraněním, podporují hojení, zmírňují a odstraňují bolest a poskytují podporu a ochranu svalům a kloubům, zlepšují jejich hybnost a pohyblivost. Přispívají je snížení svalové únavy a stimulují aktivaci neuro-svalového a neuro-senzorového systému.

Indikace:  tenisové a golfové lokty, syndrom karpálního tunelu, poranění ramenních a kolenních kloubů, zlomeniny, natržení a natažení svalů. Vady držení těla, ochablé břišní svalstvo, koliky u miminek, a podpora zavinování dělohy po porodu.  

Aplikace: na oholenou, odmaštěnou a suchou pokožku v protažení pohybového segmentu. Po aplikaci dojde k napnutí kůže a měkkých tkání. Po návratu do neutrální pozice se kinezio tejp díky elasticitě smrští zpět, tím dojde k jeho zvrásnění, což tvoří velkou část terapeutického účinku - nadzvednutí kůže a fascie - zvětšení prostoru mezi uvedenými vrstvami a svalem ve kterém jsou krevní a lymfatické cévy - dosažení komprese lymfatické a cévní cirkulace s menším tlakem na receptory.     

Délka aplikace:  elasticita tejpu je udržována po dobu 3-5 dnů.

Odstranění: ve směru růstu chlupů, pomalu a tahem. Pomáhá použití minerálních olejů

Doporučení: je nutné aby aplikace byla prováděna odborníkem. Neodborné aplikace mohou stav zhoršit. 

Metoda kinesiologického tejpování vznikla v sedmdesátých letech 20. století v Japonsku, kde ji začal rozvíjet místní chiropraktik Dr.Kenzo. Techniku založil na přirozené vlastnosti lidského těla - uzdravit se díky stimulaci neurosvalového a neurosenzorového systému.