Domů /

Klíšťák Ixoderm

Kód: 0010
Dostupnost: Připraveno k odeslání
259,00 Kč , plus doprava
 
Klíšťák Ixoderm

Přípravek pro spolehlivé a bezpečné odstranění klíštěte -  klíště znehybní, usmrtí, vysuší a zpevní, ránu dezinfikuje a umožní tak bezpečné odstranění přisátého klíštěte.  Znehybnění klíštěte zabrání jakékoliv obranné reakci (nestihne zintenzivnit slinění a vyzvrácení obsahu útrob do rány - to zabraňuje přenosu infekce při vyndávání.

Dalším dosaženým účinkem přípravku Klíšťák je narušení a změkčení tzv. cementové vrstvy, která se vytváří kolem hypostomu (klíštěcího sosáku) a jíž je klíště v rance pevně uchyceno. Působením přípravku dochází ke spolehlivému usmrcení klíštěte a jeho současnému zpevnění do té míry, že je následně možné ho jednoduše a bezpečně odstranit.

Produkt Klíšťák Ixoderm vychází z poznatků rizik vznikajících během odstraňování klíštěte.

Kapku Klíšťáka vytlačíme na přisáté klíště tak, aby ho zcela pokryla. Po částečném zaschnutí přípravku (asi po 5 minutách) je možné kapku i s usmrceným klíštětem odstranit přiloženou pinzetou. Po odstranění klíštěte je vhodné zakápnout postižené místo ještě jednou kůli dezinfekci ranky.

Čím nám klíště hrozí

Klíště může být přenašečem především dvou závažných onemocnění lymeské boreliózy a klíšťové encefalitidy (infekčním zánětem mozku). Zatímco klíšťové encefalitidě lze úspěšně předcházet preventivním očkováním, obdobná ochrana před boreliózou zatím schází. Prevencí je pouze snaha zabránit přisátí klíštěte pomocí vhodného oděvu a repelentů, pokud se přesto přisaje, tak jeho včasné odstranění a v případě zaznamenání příznaků, okamžitá léčba.

 

Výrobce produktu (Vetrisol) provedl testování přípravku nezávislým specializovaným pracovištěm Parazitologického ústavu Akademie věd České Republiky. Ve všech pokusech byla plně potvrzena schopnost přípravku přisáté klíště zneschopnit, znehybnit, usmrtit bez vyprázdnění obsahu střev a následně bezpečně odstranit.

Facebook Komentáře
Soubory

Jak na klíšťata

S tímto zbožím kupují
MEDI ICE SPRAY-syntetický led ve spreji 400 ml MEDI ICE SPRAY-syntetický led ve spreji 400 ml Kód: 2621226
Připraveno k odeslání
109,00 Kč
Detail
FIT-ALL 545-regenerační gel krém 100g FIT-ALL 545-regenerační gel krém 100g Kód: 3412930
Připraveno k odeslání
188,00 Kč
Detail
Papírové skládané ručníky, recyklovaný papír (250ks) Papírové skládané ručníky, recyklovaný papír (250ks) Kód: 21-0206
externí sklad/ odeslání k Vám za 2-4 dny
33,00 Kč
Detail
Antibakteriální vložky do bot Antibakteriální vložky do bot Kód: 3219459
Připraveno k odeslání
130,00 Kč
Detail